Rekrutujemy pracowników głównie do zakładów na terenie Niemiec, które znajdują się od 300 do 400 km od granicy z Polską. Jest to kilka lokalizacji: okolice Erfurtu, Fuldy, Coburga (Bawaria), Stuttgartu oraz Hamburga.
Znajomość języka niemieckiego jest mile widziana, lecz nie jest wymogiem koniecznym do pracy w Niemczech. Posiadamy także oferty pracy bez znajomości j. niemieckiego. Jednak jeśli kandydat potrafi porozumieć się w j. niemieckim w określonym stopniu, możemy zaproponować stanowisko z lepszym wynagrodzeniem oraz z darmowym zakwaterowaniem.
Zapewniamy niemiecką umowę o pracę, zatem podatek oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne odprowadzane są w RFN.
Ponieważ podatek, jak i składki emerytalne i na ubezpieczenie odprowadzane są w Niemczech, nie jesteśmy wstanie podać stawki netto/h. Wysokość składek uzależniona jest od przydzielonej klasy podatkowej, jak również kwestii podatku kościelnego i wysokości ubezpieczenia.
Od 1000 do 1400 Euro netto – w zależności w jakim zakładzie się pracuje oraz od ww. podatków i składek.
Standardem jest 8 godzin dziennie, lecz w niektórych zakładach istnieje możliwość pracy w nadgodzinach.
Tak. Praca jest dwu- lub trzyzmianowa – w zależności od zakładu pracy.
Pierwszą umowę podpisuje się zazwyczaj na okres ośmiu miesięcy, lecz istnieje możliwość jej przedłużenia. W ostatnich dziesięciu latach zatrudniliśmy ok 10 000 pracowników, którzy zazwyczaj są związani z nami od 2 do 10 lat. Dokładne informacje, zarówno o stałej pracy za granicą, jak i o sezonowych wyjazdach dla studentów, otrzymasz w naszych biurach zamiejscowych (patrz KONTAKT).
W niektórych zakładach można umówić się na pracę w nadgodzinach, lecz jest to zależne od stanowiska i oferty pracy. Informujemy o takiej możliwości w kontakcie z naszym konsultantem.
Po wcześniejszej konsultacji z koordynatorem, można umówić się na wypłatę zaliczki, jednak pod pewnymi warunkami. Zaliczka realizowana jest wyłącznie na konto bankowe, a jej maksymalna wysokość po pierwszym przepracowanym tygodniu wynosi 100 Euro. Wypłaty natomiast realizowane są na wskazane konto do 15. dnia każdego miesiąca.
Tak, przydzielony koordynator towarzyszy pracownikowi od pierwszego dnia za granicą. Od momentu rozpoczęcia pracy w zakładzie, przez załatwienie spraw w urzędach, po dostępność telefoniczną od godz. 8:00 do 18:00, od poniedziałku do piątku przez cały okres zatrudnienia. (UWAGA! W weekendy oraz w nagłych wypadkach prosimy o wysyłkę wiadomości SMS do swojego koordynatora). Przed wyjazdem pracownik otrzymuje dane kontaktowe do koordynatora, zakładu pracy oraz do mieszkania pracowniczego. Standardowo raz w tygodniu polskojęzyczny koordynator odwiedza pracowników w mieszkaniu, aby móc skonsultować się osobiście.
Za granicę dojazd jest możliwy tylko we własnym zakresie, jednak pomagamy w załatwieniu transportu na terenie całej Polski (za pomocą firm transportowych lub z innymi pracownikami). Na miejscu sytuacja zależna jest od zakładu pracy: w niektórych dostępne są samochody firmowe, w innych pracownicy dojeżdżają własnymi samochodami (kilka osób dojeżdża z pracownikiem, który ma swój samochód na miejscu).
Zapewniamy zakwaterowanie. Standardowo dostępne są pokoje dwuosobowe, lecz za dopłatą można otrzymać pokój jednoosobowy. Mieszkania pracownicze są w pełni wyposażone (Internet, pralka, pościel, garnki, talerze, sztućce).
Zakwaterowanie jest w większości przypadków bezpłatne, lecz zdarzają się też płatne. O fakcie dodatkowych kosztów pracownik zostaje poinformowany przed rozpoczęciem współpracy. Opłata wynosi zazwyczaj około 250 Euro miesięcznie.
Ponieważ firma nie jest właścicielem mieszkań, nie ma możliwości zameldowania pracowników na mieszkaniu. Istnieje natomiast możliwość przejścia na własne zakwaterowanie.
Tę kwestię należy ustalić indywidualnie z działem mieszkaniowym.
Ponieważ ubezpieczenie opłacane jest w niemieckiej kasie chorych, leczenie powinno odbywać się w Niemczech.
W przypadku pracy w branży spożywczej w Niemczech nie są honorowane polskie książeczki sanepidowskie. Na miejscu należy wyrobić książeczkę tzw. Nachweisheft für Beschӓftigte im Umgang mit Lebensmitteln w odpowiednim urzędzie tzw. Gesundheitsamt. Pomagamy w załatwieniu odpowiedniego dokumentu: pracownik naszej agencji rezerwuje wcześniej imienny termin wizyty w urzędzie, a w jej trakcie towarzyszy Ci nasz koordynator.
Posiadamy dwa rodzaje ofert pracy: prace sezonowe dla studentów (wakacje, Święta itd.), jak i długoterminowe. W drugim przypadku po przepracowaniu sześciu miesięcy, pracownik nabywa ustawowo prawo do pełnego rocznego wymiaru urlopu w liczbie 24 dni (praca w wymiarze 6 dni w tygodniu). Jeśli umowa z pracownikiem zostanie rozwiązana w pierwszych 6 miesiącach, przysługuje odpłatny urlop odpowiadający 1/12 za każdy przepracowany miesiąc. Ponieważ praca za granica łączy się z potrzebą częstszych zjazdów do kraju zamieszkania, pracodawca wychodzi naprzeciw umożliwiając urlop bezpłatny. Termin każdego urlopu należy wcześniej ustalić z koordynatorem.
TUTAJ WPISZ NAZWĘ OFERTY PRACY

Zakres obowiązków

- praca przy nadziewaniu papryczek serem
- pakowanie sałatek,
- wkładanie sera feta do pudełek
- etykietowanie kartonów
- przekładanie kartonów do większych skrzynek
- układanie skrzynek na palety
- obsługa maszyn produkujących
- uzupełnianie maszyn produktami
- niska temperatura (ok 0-10 stopni celsjusza)
- dyspozycyjność na dłuższy okres
- komunikatywna znajomość języka angielskiego
- prawo jazdy kat. B. mile widziane
- gotowość podjęcia oferowanych prac w różnych zakładach
- chęć podjęcia pracy w godzinach nadliczbowych
- dobre wynagrodzenie
- pracę w renomowanej firmie z możliwością rozwoju zawodowego
- możliwość długoterminowej współpracy
- zakwaterowania
- ubezpieczenia
Aplikuj online